E-Dergi Oku 

Kesir Projelerine Aralıksız Devam Ediyor

Kesir Projelerine Aralıksız Devam Ediyor

7 Temmuz 2021 | HABERLER
167. Sayı (Temmuz-Ağustos 2021)
1.263 kez okundu

Kesir, Enerji Üretim Santrallerinde, TEİAŞ'ın indirici trafo merkezi ve iletişim şebekesinde, TEDAŞ’ın OG dağıtım tesislerindeki uzak izleme ve şebekeyi akıllı hale getirme projelerinde, endüstriyel tesisler, raylı sistemler, gibi farklı sektörlerde istenen tüm SCADA, otomasyon ve haberleşme alt yapısı sistemlerine 25 yıllık tecrübe ile imza atıyor. Haberleşme, SCADA ve otomasyon projelerinin planlanması ve tasarımı, problemlerinin tespit edilip sorunların çözümü, kurulum, bakım, sistemlerin geliştirilmesi gibi ihtiyaca yönelik uygulamaları gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin önde gelen haberleşme sistemleri, SCADA ve otomasyon proje tasarımı ve uygulama faaliyeti yapan firmalarından biri olan Kesir, pano üretim ve fabrika kabul testi, saha uygulamaları ve kurulumu, saha testleri ve devreye alma, müşteri eğitimleri, bakım ve servis hizmetleri süreçlerini uygulamakta ilgili projelerin tüm süreçlerini anahtar teslim tamamlamaktadır.

SCADA ve Otomasyon Sistemlerinin dizayn edilmesi, danışmanlık hizmetleri ve saha montaj / devreye alma çalışmaları konusunda sektörde aranan isim olan Kesir enerji İzleme/ yönetim, uzak izleme ve kontrol ve mevcut sistemlerin modernizasyonu ve proses otomasyonu sistemlerinin dizayn edilmesi, enstrüman bakım, kalibrasyon veya doğrulama çalışmaları, PLC, DCS sistemleri kullanarak maksimum verimlilik ile sistemlerin tasarlanması konularında da hizmet veriyor. Hizmet verdiği konularda Türkiye, Gürcistan, Rusya, Irak, Kıbrıs, Fas, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Kongo, Türkmenistan, Kırgızistan’ da başarılı birçok projeye imza atmış olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Kesir, transmisyon sistemleri kapsamında yapılan projeler, power line carrier ekipmanları ile gerçekleştirilen haberleşme projeleri, ses iletişimi ve veri iletimi için tasarlanan FSK iletişim altyapıları, karasal haberleşme sistemleri, Wi-Max ve 3G/4G sistemler, fiber optik altyapılar, LAN-WAN altyapıları çalışmaları gibi haberleşme konularında yurtiçi yurtdışı projelerde yer alıyor. SCADA ve Otomasyon Bölüm Müdürü Çağrı Selvi başarı ile yürüttüğü projeler hakkında şunları söyledi; “Kesir bünyesinde yürüttüğümüz bütün projelerimizde müşterilerimize özel tasarlanan sistemleri kendi çatımız altında projelendiriyor anahtar teslim olarak tamamlıyoruz. Bu sayede tasarımından planlamasına; planlanma aşamasından son kullanıcıya ulaşması süreçlerine tamamen hakim olup her adımda müşterilere hızlı çözümler ve cevaplar verebiliyoruz. Projelerimizin başlangıç aşamalarında; zaman, maliyet, kalite, kaynak, müşteri memnuniyeti, risk analizi gibi projenin tüm aşamalarında yönetim için gerekli teknikleri planlamakta ve kontrol etme yetkilerini doğru biçimde kullanmaktayız. Planlanan sürecin sonuna gelindiğinde ise sağlıklı, benzersiz işlere imza atıyoruz.”

Kesir’den Gençlerimize Yatırım

Kesir aynı zamanda Türkiye’ de bir ilk olarak gençlerimizin Enerji Yönetimi Kritik Altyapısı üzerine Siber Güvenlik çalışmaları yapabilmeleri adına Sakarya Üniversitesi & STM ile işbirliği içerisine girerek Kritik Altyapılar Ulusal Test Yatağı Merkezi Enerji Yönetimi Kritik Altyapısı Projesi’ni hayata geçirdi. Elektrik Yönetimi, Trafo Merkezi Modellemesi, SCADA, Simülasyon ve Siber Güvenlik altyapılarını hazırlayarak geleceğe yatırımda bulundu.
 


 


İlginizi çekebilir...

Schneider Electric ve AVEVA Sürdürülebilirlik Odaklı Şirketleri Destekliyor

Schneider Electric ve AVEVA, birleşik teknoloji tekliflerinin madencilik şirketlerinin sürdürülebilirlik girişimlerini dört temel alanda desteklediğin...
16 Temmuz 2021

Başkent OSB'nin En Büyük Endüstriyel Çatı Üzeri GES Projesi Devreye Alındı

Çatı üzeri güneş enerjisi sistemleri alanında engin uluslararası tecrübeye sahip ve merkezi Ankara'da bulunan ASUNIM Türkiye, Başkent Organize San...
16 Temmuz 2021

Rüzgar Enerjisi Potansiyelimiz Açıklananın 4 Katı

Dünyanın en yüksek rüzgar enerjisi potansiyeline sahip 13'üncü ülkesi olan Türkiye, son on beş yılda kaydettiği başarı ile tüm dünyanın dikkatini ...
14 Temmuz 2021

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • İklimlendirme Sektörü Kataloğu
 • Yangın ve Güvenlik Sektörü Kataloğu
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.