E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
SIEMENS A.Ş.
LAYHER İSKELE
İZAYDAŞ
İŞBİR ELEKTRİK
MITSUBISHI ELECTRIC

IWE Istanbul Water Expo Fuarı ve Konferansı 3.677 ziyaretçiyi ağırladı

IWE Istanbul Water Expo  Fuarı ve Konferansı 3.677 ziyaretçiyi ağırladı

8 Eylül 2016 Perşembe / 14:28 | ÇEVRE
128. Sayı (Eylül 2016)
5 kez okundu

 

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey’in bünyesinde yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen 2. İstanbul Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri Fuarı ve Konferansı - IWE Istanbul Water Expo, 3.677 ziyaretçi ağırladı. Su kaynaklarının sürdürülebilir bir şekilde kullanılması, su yönetimi, su ve atıksuların arıtımı ve geri kazanımı ile ilgili son teknoloji ve gelişmeleri, sektör profesyonelleriyle İstanbul Fuar Merkezi’nde buluşturdu.

IWE Istanbul Water Expo’da bu yıl, Almanya, Hollanda Polonya ve Belçika’nın aralarında bulunduğu ülkelerden 190’nın üzerinde firma ve temsilci yer aldı. Fuar; Devlet Kurumları, Su ve Kanalizasyon İdareleri, Belediyeler ve diğer kamu kuruluşlarının karar vericilerini, özel sektörde ise; sanayici, yatırımcı ve işletmeci şirketlerin yetkililerini bir araya getirerek, su ve atıksu teknolojileri sektörünün geleceğine yön verirken, oluşturduğu ticari platformla sektör profesyonellerine yeni iş fırsatları sundu. ITE Turkey organizasyonluğunda; Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Lübnan, Umman ve Ürdün’den alım heyetleri ağırlandı.

 

IWE Istanbul Water Expo Fuar Direktörü Tülin Bozkurt Bulut: Yıl boyunca yürüttüğümüz ulusal - uluslararası tanıtım faaliyetleri ile grup şirketleri arasında yer aldığımız ITE Group’dan aldığımız küresel iş ağı sayesinde, bu yıl Almanya, Polonya, Hollanda ve Polonya’nın dâhil olduğu 190’nın üzerinde katılımcı firma ve temsilciliği, 3.677 profesyonel ziyaretçi ile buluşturduk. ITE Turkey organizasyonluğunda düzenlediğimiz “Yurtdışı Alım Heyeti Programı” kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Lübnan, Umman ve Ürdün’den alım heyetleri ağırlandı. Tüm sektör profesyonellerine gösterdikleri ilgi için teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Konferansta, sektördeki en son teknolojiler ve en iyi uygulama örnekleri paylaşıldı, sektör profesyonelleri tarafından yoğun ilgi gördü…

 

İTÜ Ulusal Membran Teknolojileri Araştırma Merkezi (MEM-TEK) işbirliğiyle fuarla eş zamanlı düzenlenen konferans sektör profesyonelleri tarafından ilgiyle takip edildi. “Su ve Atıksu yönetimi”, “Su Sektöründe Yatırım ve Teşvik Fırsatları”, “Su Geri Kazanımı”, “Çamur Yönetimi”, “Yerel Yönetim Uygulama Örnekleri”, “Su ve Atıksu Sektöründe Enerji Verimliliği”, “Membran Teknolojileri” ve “Sektördeki Ar-Ge Uygulamaları” konularının yer aldığı konferansta kamu, üniversite ve özel sektörden konunun uzmanları konuşmacı olarak yer aldı.

 

Konferans programında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü, İller Bankası ve Belediyeler’den yetkililer konuşmacı olarak yer aldı. “Su ve Atıksu Yönetimi Oturumu”nda Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Turkay Özgür, T. C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Atıksu Kirliliğini Önleme ve Kontrolü Şube Müdürü Gürsel Erul, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan ve Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi konuşmacı olarak yer aldı.

 

Tüpraş, Opet ve İÇDAŞ’ın aralarında bulunduğu Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden yetkililer de uygulama örneklerini tüm katılımcı ve ziyaretçilerle paylaştı. Fuar katılımcı ve ziyaretçileri kamu kurumu temsilcileriyle konferans sırasında ve kurumların stantlarında bir araya geldi ve gelecekteki projeler, su kaynaklarının etkin ve sürdürülebilir korunması ve kullanılması için gerekli olan güncel yaklaşım ve politikaların belirlenmesi için görüş alışverişinde bulundu.


 


İlginizi çekebilir...

V. İstanbul Karbon Zirvesi'nin Bu Yılki Konusu: "İklim Finansmanı"

Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde, 26 Nisan 2018 tarihinde düzenlenecek olan V....
18 Aralık 2017 Pazartesi / 11:39

'ATIKTAN ÜRETTİĞİMİZ ENERJİNİN KAPSAMINI GENİŞLETMEK İSTİYORUZ'

Ülkemizde bir yılda ortaya çıkan yaklaşık 28 milyon ton belediye çöpünden 7 milyon ton ek yakıt üretmenin mümkün olduğunu vurgulayan Çimento Endüstri...
27 Kasım 2017 Pazartesi / 11:34

Yeşil Işıklar Mavi Gezegenimiz İçin Yanacak

İTÜ Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof.Dr.Filiz Karaosmanoğlu 5 Haziran Dünya Çevre Günü için yaptığı açık...
6 Haziran 2017 Salı / 09:14

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 16.12.2018 / 08:20:03