E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
İŞBİR ELEKTRİK
MCE ALTERNATİF POWER
ERZURUM ENERJİ
HYTORC / BARBARINO GMBH
ABB

Viessmann'dan 50 Milyon Euro'luk Yatırım

Viessmann'dan 50 Milyon Euro'luk Yatırım

29 Mayıs 2017 Pazartesi / 13:15 | ENERJİ VERİMLİLİĞİ
134. Sayı (134)
233 kez okundu

 

12 Nisan tarihinde Almanya Başbakanı Dr. Angela Merkel ve Hessen Eyaleti Ekonomi, Enerji, Ulaşım ve Kalkınma Bakanı Tarek Al-Wazir, Viessmann Grubu’nun Allendorf’daki yeni Ar-Ge Merkezi Technikum’un açılışını gerçekleştirdi. Uluslararası öncü ısıtma ve soğutma sistemleri üreticisi Viessmann’ın 50 Milyon Euro’luk bu yatırımı, disiplinler arası inovasyonların geliştirilmesinde bir yapı taşı niteliğinde olacak.

 

“Başarılı enerji dönüşümü için yeni yollar bulunmalı”

“Ar-Ge Merkezimiz gelecekte enerji dönüşümü ve dijitalleşme alanındaki inovasyonlar için üretim merkezi olacaktır. Burada ürünün fikir aşamasından, seri üretime kadar tüm ürün geliştirme süreçlerinin iyileştirilmesine odaklanılacaktır.“ şeklinde konuşan Grup Başkanı Prof. Dr. Martin Viessmann yaptığı konuşmada, bir aile şirketi olan Viessmann’ın 100 yıllık tarihinde yaptığı en büyük yatırımlarından biri olan bu Ar-Ge merkezinde toplam 160 çalışanın prototipler üzerinden çok çeşitli testler yapacağını belirtti.

 “Yenilikçilik gelecekte de başarının anahtarı olacak”

Açılışta yaptığı konuşmada Viessmann’ın yenilikçi gücünü vurgulayan Başbakan Merkel, yeni Ar-Ge Merkezi’ni referans göstererek Prof. Dr. Viessmann’a "Bu yatırımla Ar-Ge çalışmalarını şirketinizde ne kadar önemli bir yerde konumlandırdığınızı göstermiş oldunuz” dedi. Dr. Merkel, Viessmann’ın 100. yıldönümü ve son 25 yıl içindeki globalleşme sürecine istinaden de duygularını "Küçük bir atölyede başlayan oluşum, bugün uluslararası bir gruba dönüşmüştür, bu noktada bize düşen 100 yıllık bu serüvene saygı duymaktır şeklinde ifade etti.

 

Alman Başbakan ayrıca her geçen gün daha önemli hale gelen dijitalleşme ve 4. sanayi devrimini de vurgulayarak, konuşmasına “Asıl heyecanlandırıcı olan, yepyeni bir tüketici deneyiminin kurulabilecek olmasıdır. Müşteri bireysel çözümler talep etmektedir ve bu ürünlerin Viessmann tarafından sunulduğuna emin olabilecek“ şeklinde devam etti.

Hessen Eyaleti Ekonomi ve Enerji Bakanı Tarek Al-Wazir ise Viessmann’ın  yenilikçi şirket yapısını överek: "Isıtma sektöründeki verimlilik kavramı, Viessmann ürünlerince en yüksek seviyede karşılanmaktadır. Şirket ayrıca üretim sürecinde de enerji verimliği sağlamakta ve birçok yüksekokulla işbirliği yapmaktadır. Viessmann, Hessen Eyaleti için çok önemli bir ekonomik değerdir ve bu merkez ile önemini daha da arttırmaktadır” dedi.

 

11.000 metrekarelik tesis

Viessmann Isıtma Bölümü CEO’su Dr. Klaus-Peter Kegel merkezin ana fikrini “Technikum’un yapım aşamasında tüm birimlerin başarılı ve yenilikçi bir üretim hedeflenerek konumlandığı bir yerleşim planı tasarlandı. Bu birimler Ar-Ge’nin yanı sıra ürün yönetimi, kalite yönetimi, üretim tekniği, software geliştirme ve seri üretim birimleri olarak örneklendirilebilir.” şeklinde özetledi.


 

İlginizi çekebilir...

ErP Direktifi LOT 1 ve LOT 2 Hakkında Genel Bilgilendirme

Mert Eser Özdenoğlu Bosch Termoteknik, Ürün Yöneticisi...
5 Haziran 2018 Salı / 17:05

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği VERİMDER Kuruldu

Enerji verimliliği ve tasarrufu konularında farkındalık projeleri oluşturacak 'Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği' (VERİMDER) faaliyete geçt...
29 Mayıs 2018 Salı / 15:19

PICV Kullanımıyla Enerji Tasarrufu

Basınçtan bağımsız kombine balans vanaları (PICV), bina sıcaklığını optimal ayar noktalarında tutarak, enerji sarfiyatının azaltılmasında önemli bir r...
4 Mayıs 2018 Cuma / 11:34