E-DERGİ
Enerji ve Çevre Dünyası 140.Sayı

 


E-Dergi Oku 

SIEMENS A.Ş.
ASUNİM
SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ
ERALP KAZAN VE ENERJİ TEKNOLOJİLERİ
HAREKET PROJE TAŞIMACILIĞI
KARYER ISI DEĞİŞTİRİCİLERİ

Yeşil Işıklar Mavi Gezegenimiz İçin Yanacak

Yeşil Işıklar Mavi Gezegenimiz İçin Yanacak

6 Haziran 2017 Salı / 09:14 | ÇEVRE

İTÜ Öğretim Üyesi ve Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) Başkanı Prof.Dr.Filiz Karaosmanoğlu 5 Haziran Dünya Çevre Günü için yaptığı açıklamada "Bu yılın teması insanları doğaya bağlama. Hepimiz açık havada, doğada olmalıyız. Doğanın güzelliğini görüp önemini takdir etmeliyiz ve paylaştığımız Dünya'yı korumak için bizlere düşeni yapmalıyız" dedi.

Doğaya yeniden bağlanmalıyız


Doğanın muhteşemliği bizi bekliyor.Doğaya koşalım.Doğanın parçası olup, gezegenimiz, çevremiz için uğraş vererek iklim değişikliği ile mücadele etmeliyiz diyen Prof.Dr. Filiz Karaosmanoğlu, toprak, su ve havadaki, doğadaki güzelliklerin fotograflarını çekerek sosyal medyada seferberlik yapmayı önerdi.

Resmi kutlamalar için ev sahibi ülke Kanada


"2017 Dünya Çevre Günü resmi kutlamaları için ev sahibi ülke Kanada. En büyük pozitif çevre hareketi olan Dünya Çevre Günü için binlerce etkinlik dünyanın her yerinde yapılacak. Kanada, Çin ve Tayland gece yeşil ışıklarla donanacak ve insanlara doğalarını korumaları gerektiği bildirilecek. Empire State- Newyork, Burç Halife-Dubai ve Mole Antonelliana-Turin binaları tehdit altında olan çevremizin korunması ihtiyacını vurgulamak üzere yeşil ışıklandırılacak. Ayrıca Niagara Şelalesi ve Panama Kanalı da yeşil olacak. İstanbul'umuzun üç köprüsüne de 5 Haziran Günü yeşil çok yakışacaktır" diyen Prof.Dr. F.Karaosmanoğlu yetkililere yeşil ışıklandırma için çağrı yaptı.