E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
PETROL OFİSİ
VIESSMANN
E.C.A
MISTUBISHI ELECTRIC
STANDART POMPA
ALARKO
ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ENERJİ A.Ş.

EKORE, 5. Uluslararası Enerji İçin Kadınlar (WOMEN4ENERGY) Konferansına Katıldı

EKORE, 5. Uluslararası Enerji İçin Kadınlar (WOMEN4ENERGY) Konferansına Katıldı

15 Aralık 2017 Cuma / 16:37 | HABERLER227 kez okundu

EkoRE, 6 Aralık'ta Almanya’nın Stuttgart şehrinde düzenlenen 5. Uluslararası Enerji için Kadınlar (Women4Energy) Konferansı'na katıldı. KIC InnoEnergy kapsamında oluşturulan Women4Energy, enerji ile ilgili sektörlerde farklı geçmiş deneyimlere ve çalışma kültürlerine sahip kadınları bir iletişim ağı ile birbilerine bağlamayı amaçlıyor. İkili görüşmelerin de gerçekleştirildiği konferansta, yeni ürünler, hizmetler ve yeni pazarlara erişim ve bilgi transferi sağlanıyor. Ayrıca, Women4Energy enerji sektöründeki kadınlara görünürlük kazandırıyor.

Dünya çapında istatistiklere baktımızda maalesef enerji sektöründe teknoloji sektöründen bile daha az kadın var. Ernst & Young’ın “Women in Power and Utilities: Index 2016”’a göre dünyanın ilk 200 büyük enerji şirketindeki yönetim kurulu üyelerinin sadece %5’i kadın. Aynı şirketlerde kadınlar üst yönetim kademesinde sadece %14 oranında temsil ediliyorlar. Maalesef Türkiye’de de durum pek farklı değil.


Kadınların, Türkiye ve dünyada enerji sektöründe daha yüksek bir oranda yer alması gerektiğini düşünüyoruz ve EkoRE olarak bununla ilgili ilerleyen zamanlarda açıklayacağımız bazı çalışmalarımız var.