E-DERGİ
Enerji ve Çevre Dünyası 138.Sayı

 


E-Dergi Oku 

İPRAGAZ
LAYHER İSKELE
FRİTERM
ZORLU ENERJİ
TRIVENI TURBINES
ABB
EWT DIRECT WIND
İZAYDAŞ

EKORE, 5. Uluslararası Enerji İçin Kadınlar (WOMEN4ENERGY) Konferansına Katıldı

EKORE, 5. Uluslararası Enerji İçin Kadınlar (WOMEN4ENERGY) Konferansına Katıldı

15 Aralık 2017 Cuma / 16:37 | HABERLER

EkoRE, 6 Aralık'ta Almanya’nın Stuttgart şehrinde düzenlenen 5. Uluslararası Enerji için Kadınlar (Women4Energy) Konferansı'na katıldı. KIC InnoEnergy kapsamında oluşturulan Women4Energy, enerji ile ilgili sektörlerde farklı geçmiş deneyimlere ve çalışma kültürlerine sahip kadınları bir iletişim ağı ile birbilerine bağlamayı amaçlıyor. İkili görüşmelerin de gerçekleştirildiği konferansta, yeni ürünler, hizmetler ve yeni pazarlara erişim ve bilgi transferi sağlanıyor. Ayrıca, Women4Energy enerji sektöründeki kadınlara görünürlük kazandırıyor.

Dünya çapında istatistiklere baktımızda maalesef enerji sektöründe teknoloji sektöründen bile daha az kadın var. Ernst & Young’ın “Women in Power and Utilities: Index 2016”’a göre dünyanın ilk 200 büyük enerji şirketindeki yönetim kurulu üyelerinin sadece %5’i kadın. Aynı şirketlerde kadınlar üst yönetim kademesinde sadece %14 oranında temsil ediliyorlar. Maalesef Türkiye’de de durum pek farklı değil.


Kadınların, Türkiye ve dünyada enerji sektöründe daha yüksek bir oranda yer alması gerektiğini düşünüyoruz ve EkoRE olarak bununla ilgili ilerleyen zamanlarda açıklayacağımız bazı çalışmalarımız var.