E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
DANISH WIND POWER ACADEMY
IBC SOLAR
İPRAGAZ

Günder Aralık Ayı Toplantısına CW Enerji Ev Sahipliği Yaptı

Günder Aralık Ayı Toplantısına CW Enerji Ev Sahipliği Yaptı

7 Aralık 2017 Perşembe / 11:48 | YENİLENEBİLİR ENERJİ
138. Sayı (138)
394 kez okundu

 

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu – Türkiye Bölümü (GÜNDER), Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısı CW Enerji misafirliğinde Antalya’da gerçekleştirdi.

GÜNDER’in Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Antalya’da yapıldı. CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı, GÜNDER Yönetim Kurulu Üyesi Tarık Sarvan misafirliğinde Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (AOSB) faaliyet gösteren CW Enerji’de gerçekleştirilen toplantıya, GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Kutay Kaleli, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nedim Ekiz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Özaydın, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İbrahim Dağ, Erdal Yılmaz, Nedret Ünlü, Tevfik Akkaş katılım gösterdi.

Günümüzde, kamu kurumlarının yönetici ve personelleri, üniversite öğretim üyeleri, güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren sanayicilerden ve güneş enerjisi sevdalısı gönüllülerden oluşan Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından olan GÜNDER, güneş enerjisinin uygulanmasında bilim ve teknolojinin geliştirilmesi, güneş enerjisi konusunda temel ve uygulamalı araştırma ve geliştirmenin özendirilmesi, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması, güneş enerjisi ile ilgili alanlarda eğitimin özendirilmesi amaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda 7-8-9 Aralık tarihlerinde Antalya Ticaret Odası (ATSO) tarafından “ATSO AKADEMİ” çatısı altında ve GÜNDER işbirliğinde Antalya’da “Yenilenebilir Enerji Kaynakları Eğitimi” düzenliyor.

Eğitim öncesi CW Enerji misafirliğinde gerçekleştirilen Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısında, güneş enerjisi sektöründe, malzeme teknolojisi, yeni üretim teknik ve süreçlerinin geliştirilmesi, temel araştırmalar, araştırma ve geliştirme faaliyetleri de dahil olmak üzere tüm sistem bileşenleri, teknolojileri ve uygulamaları ile ilgili çalışmalara, yerli üreticilerin imalat yeterliliklerini artıracak yönde destek olmak, bu sektörde faaliyet gösterecek kişi ve kurumların eğitimini yönlendirmek, ürün/hizmet standartlarının ve destekleyici yönetmeliklerin belirlenmesine katkı sağlamak konuları masaya yatırıldı. 


 


İlginizi çekebilir...

Büyük Ölçekli Güneş Enerjisi Santrallerinde İnverter Seçimi

Dünya genelinde 2040 yılına kadar enerji üretimine yapılacak yatırımın 12 trilyon dolar olacağı ve bu tutarın yaklaşık 3,9 trilyon dolarının ise güneş...
17 Eylül 2018 Pazartesi / 16:07

WindeEnergy Humburg Kapılarını Açıyor

Son yıllarda rüzgar türbin üterim fiyatlarının düşmesini sağlamak için oluşan baskı, teknolojik alanda büyük gelişmelerin yaşanmasını sağlıyor....
13 Eylül 2018 Perşembe / 14:14

Ottan Çöpten Enerji

Sadece ottan çöpten değil her türlü organik madde ve organik atıktan enerji üretmek mümkündür....
19 Temmuz 2018 Perşembe / 10:58