E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ARTEMİS ARITIM
ENERTEK

CW Enerji'nin Güneş Yatırımları Tabana Yayılıyor

CW Enerji'nin  Güneş Yatırımları Tabana Yayılıyor

17 Eylül 2018 Pazartesi / 14:16 | HABERLER21 kez okundu

CW Enerji yöneticileri iştiraki ile kurulan GES Yatırım şirketi ile mevcut güneş enerji santralleri hisselere bölünerek küçük bütçeli yatırımcıların hizmetine sunuluyor. Yatırımcının almış olduğu hissesinde üretilen her bir kWh elektriğin 10 yıl boyunca devlet alım garantisi bulunuyor. 

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde güneş paneli üretimi gerçekleştiren, güneş enerji santrallerinin yatırım ve teknik danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, santral kurulumları, lisans alımı ve işletme, ayrıca lisanssız üretim yönetmeliğine uygun olarak projeler planlama, projelendirme, finans ve uygulama ile genel bakım konularında hizmet veren CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, Türkiye’de bir ilke imza atarak şirket yöneticileri iştiraki ile GES Yatırım Anonim Şirketi’ni faaliyete geçirdi. CW Enerji iştirakçisi olduğu GES Yatırım AŞ ile mevcut güneş enerji santrallerini (GES) hisselere bölüp daha küçük bütçeli yatırımcıların hizmetine sunarak, güneş enerji santrali yatırımlarını tabana yaymayı amaçlıyor. Güneş enerji santrallerinde üretilen her bir kWh elektrik başına 10 yıl boyunca üzerinden devlet alım garantisi bulunuyor.

“DEVLET ALIM GARANTİSİ”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan CW Enerji CEO’su Tarık Sarvan, “Tarafımıza yıllar içerisinde çok sayıda yatırımcıların başvurması, her gelir grubundan insanımızın güneş enerjisi sektörüne duyduğu ilgiyi bize açık bir şekilde göstermiş ve bizi böyle bir atılım yapmaya yönlendirmiştir. GES Yatırım AŞ sayesinde artık daha düşük bütçeli yatırımcılar da GES yatırımcısı olabilecektir. Güneş enerji santralinde üretilen her bir kWh elektrik 10 yıl boyunca devlet alım garantisindedir.” şeklinde konuştu.

Güneş enerji yatırımcısı olmanın avantajları hakkında bilgiler veren Sarvan, şunları söyledi:  “En önemli avantajlarından biri devlet alım garantisidir. Üretilen bütün elektriğe Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından en az 10 yıl boyunca alım garantisi verilmektedir. Diğer bir avantaj iseGES ile birlikte santralin üzerinde kurulu olduğu imarlı araziden pay sahibi olacağınız için arazi değer artışından da kar elde etmenizdir. Başka bir avantaj üretim hakkının değer artışıdır. Lisanssız elektrik üretim hakkının orta vadede çok yüksek değer artışı göreceği beklenmektedir. Yine başka bir önemli avantaj düzenli gelir elde etmenizdir. GES yatırımcısı olduğunuzda, payınıza düşen geliriniz her 3 ayda hesabınıza yatırılır ve yıllık hesaplaşma yapılır. Bu avantajların yanı sıra karlılığın çok yüksek olması, bütün santrallerimizin gelir kaybı dahil olmak üzere tüm risklere karşı sigortalı olması, bakım onarım kolaylığı ve daha birçok avantajlar sayılabilir. Tabi en önemli avantajlardan biri de güneş yatırımlarının artması ile ülkemizin dışa bağımlılığının azalması ve gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanabilir bir Türkiye sağlamanız olacaktır.”

“Türkiye’de ilk defa GES Yatırım A.Ş. olarak enerji yatırımlarını tabana yaymaktan ve güneş enerjisi yatırımcısı olmayı daha büyük kitlelere ulaştırmaktan gurur duymaktayız.” diyen CW Enerji CEO’su Tarık Sarvan kısa sürede çok sayıda yatırımcıya ulaşmış olmaktan da ayrıca mutluluk duyduklarını ifade etti. 


 


İlginizi çekebilir...

Saint-Joseph Lisesi, Güneş'ten Elektrik Üretiyor

stanbul Saint-Joseph Lisesi, 2018 yılının yaz döneminde Güneş Enerjisi Santrali'ni hayata geçirdi. Lisenin marangozhanesinin çatısına konumlandır...
6 Şubat 2019 Çarşamba / 09:10

ZES Elektrikli Şarj İstasyonları Yayılıyor

Türkiye'de hayata geçirdiği elektrikli şarj istasyonlarıyla tasarruflu, sıfır emisyonlu ve sessiz elektrikli araçların yaygınlaşmasına katkıda bul...
30 Ocak 2019 Çarşamba / 11:55

İzmir Enerji Zirvesi'19, 23-24 Şubat Tarihlerinde Düzenlenecek

1991 yılından beri Ege Üniversitesi'nde faaliyetlerine devam eden, insanlık için gelişmiş teknoloji mottosuyla Ege Üniversitesi'nde değer üret...
28 Ocak 2019 Pazartesi / 13:06


©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.