E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
ENERTEK
ARTEMİS ARITIM

ICCI ve Demos Fuarcılık Enerji Alanında Güçlerini Birleştirdi

ICCI ve Demos Fuarcılık Enerji Alanında Güçlerini Birleştirdi

9 Ocak 2019 Çarşamba / 13:07 | HABERLER43 kez okundu

Gelecek 10 yılda dönüşüm ve teknoloji odaklı 110 milyar dolarlık yatırım yapılması beklenen enerji piyasası, sektör fuar ve konferansları alanında da yeni gelişmelere sahne oluyor. Enerji sektörünün en etkin buluşma platformu ICCI’ı düzenleyen Sektörel Fuarcılık, sektör paydaşlarını daha geniş kapsamda bir araya getirmek üzere Demos Fuarcılık’la iş birliğine gitti.

ICCI, jeotermal ve hidroelektrik santrallerini de kapsayacak
İş birliği ile, Türkiye’nin yenilenebilir enerjideki itici gücü hidroelektrik ve bu alanda en hızlı büyümenin kaydedildiği jeotermal santral yatırımcıları ve yükleniciler de gelecek yıl 25’.si düzenlenecek Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2019’da yerlerini alacak. Jeotermal Fuarı ile Baraj ve Hidroelektrik Santraller Fuarı, daha önce Demos Fuarcılık tarafından ayrı zamanlarda ve yerlerde gerçekleştiriliyordu. Fuar sektörünün iki önemli ismi, bu iş birliğiyle, güçlerini hidroelektrik ve jeotermal enerji yatırımcıları için birleştirmiş oldu.
Türkiye’nin elektrik üretimindeki toplam 85 bin 200 MW’lık kurulu gücünün yüzde 33’lük kısmı (28 bin 330 MW) hidroelektrik ve jeotermal enerji santrallerinden elde ediliyor. Hidroelektrik ve jeotermal santraller, yerli ve yenilenebilir kaynaklar alanında rüzgar, güneş ve biyoenerji ile birlikte, enerjide dışa bağımlılığın azaltılmasında büyük rol oynuyorlar.

“Enerjide Dönüşüm ve Değişim” temalı ICCI 2019, Mayıs ayında yapılacak
25. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, ABD’li PennWell ve Alman Deutsche Messe’nin ortağı olduğu Sektörel Fuarcılık tarafından 28-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.Bu yıl “Enerjide Dönüşüm ve Değişim” teması ile düzenlenecek 25. ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, enerji piyasasını etki alanına alan dönüşüm, dijitalleşme ve değişim konularına odaklanacak. Dünya enerji piyasasını etkisi altına alan değişim ve dönüşümün Türkiye’yi de biçimlendirdiğine dikkat çeken ICCI ve PennWell Türkiye Genel Müdürü Feraye Gürel, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:  “Özel sektörün son 15 yılda özelleştirmeler dahil yaptığı elektrik üretim ve dağıtım yatırımlarının toplamı 95 milyar doları buldu. ICCI Fuar ve Konferansı, bu yatırımın paydaşlarının en etkin ve önemli buluşma noktası oldu. Önümüzdeki 10 yılda yapılması gereken yatırım tutarı ise ilgili bakanlıklarca 110 milyar dolar olarak ifade ediliyor. Bu yatırımların büyük bir kısmının dünya enerji piyasasını etkisi altına alan değişim, dönüşüm ve teknoloji odaklı olmasını bekliyoruz. Türkiye enerji piyasasının en köklü buluşma platformu olarak, gelecek 10 yılda bu dönüşümün yatırımcılarını ağırlayacağız. Hidroelektrik ve jeotermal santraller de Türkiye enerji piyasasındaki gelişimin en önemli unsurlarından. Bu kapsamda Demos Fuarcılık ile iş birliği yaptık ve Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynakları arasında önemli bir yeri bulunan jeotermal ve hidroelektrik alanlarındaki fuarlarını da ICCI bünyesine taşıdık. Böylece enerji değer zincirindeki bütün paydaşları bir araya getirme iddiamız daha da güçlendi.”


 


İlginizi çekebilir...

ISH Frankfurt Fuarı

İklimlendirme sektörümüzden onlarca firma fuarda ürünlerini sergiliyor...
14 Mart 2019 Perşembe / 15:46

WIN Eurasia 2019 Fuarı

Universal Robots, 50'den fazla cobot'uyla 2019 WIN Eurasia'da...
14 Mart 2019 Perşembe / 14:27

Zorlu Enerji'nin Enerji Depolama Projesine AB Desteği

Zorlu Enerji, AB'nin en büyük araştırma ve inovasyon programı olan Horizon 2020 Programı kapsamındaki GeoSmart projesinden, enerji depolama alanın...
11 Mart 2019 Pazartesi / 13:14

 

  • Boat Builder Türkiye
  • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
  • Doğalgaz Dergisi
  • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
  • Tersane Dergisi
  • Tesisat Dergisi
  • Yalıtım Dergisi
  • Yangın ve Güvenlik
  • YeşilBina Dergisi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.