E-Dergi Oku 

İşNet'ten Uygun Maliyetli Bulut Platformu, bluuty.com

İşNet'ten Uygun Maliyetli Bulut Platformu, bluuty.com

7 Ocak 2021 | HABERLER1.894 kez okundu

İşNet anında sanal sunucu oluşturma ihtiyacı olan ve uygun fiyatlı çözümler arayan işletmeler, yazılımcılar ve girişimciler için bluuty adını verdiği bulut platformunu pazara sundu.

Veri Merkezi, telekomünikasyon, internet, ses ve uydu hizmetleri alanında yetkin ve uzman ekibiyle kurumların altyapı gereksinimlerini karşılayan İşNet, bugünün ve geleceğin teknolojisi olan bulut hizmetlerinde de kullanıcıların maksimum fayda sağlayacağı çözümleri hayata geçiriyor. 

İşNet anında sanal sunucu oluşturma ihtiyacı olan ve uygun fiyatlı çözümler arayan kurumsal şirketler, yazılım şirketleri ve girişimciler için bluuty adını verdiği bulut platformunu pazara sundu. İşNet’in hizmet olarak sunduğu bulut altyapı (IaaS) platformu bluuty verimlilik, hız, maliyet avantajı, süreklilik ve yüksek kullanıcı deneyimi gibi bulut teknolojisi özellikleriyle birlikte verilerin yurt içinde saklanması dolayısıyla çoğu mevzuata uyumu bir arada sunuyor. 

Kullanıcılar bluuty çözümü ile bulut altyapısını kullanarak sunucu ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ayrıca kullanıcılar bu sunucular üzerinde uygulamalarını çalıştırabiliyor, test ihtiyaçlarını oluşturabiliyor, veritabanları ve internet sitelerini barındırabiliyor, bulut tabanlı hizmetler sunabiliyorlar.

Kullanıcılar bluuty.com web sitesi üzerinden ürünlerden hangisinin kendisine uygun olduğunu kolayca seçip ilerleyerek bluuty hizmetlerini kullanabilir. Kullandıkları hizmetleri kolayca izleyip yeni sunucu ekleme çıkarma işlemleri yapabilir. bluuty.com sayesinde, ihtiyaç duyulan sanal sunucular kredi kartı ile kiralanıp saniyeler içinde kullanıma hazır hale geliyor. 

bluuty üzerinden sunulan sunucularda linux ve windows işletim sistemi seçenekleri bulunuyor. Bu sunucular çeşitli boyutlarda ölçeklendirilmiş istemci (CPU), bellek (RAM) ve depolama (disk) konfigürasyonları ile sunuluyor. Depolama altyapısı olarak SSD teknolojisi kullandığı için yüksek hızlı veri okuma/yazma ve daha iyi performans sağlıyor. Self servis yönetim ekranları ve tam otomasyon ile de yüksek kullanıcı deneyimi sunuluyor. 

Yüksek oranda maliyet tasarrufu sağlıyor
Bulut platformu hizmeti olması sebebiyle bluuty.com, şirketlerin çeviklik ihtiyaçlarına çok uygun maliyetlerle büyük ölçüde yanıt veriyor. İşNet Genel Müdürü Mehmet F. Can bluuty.com platformunun kullanıcılara sağladığı avantajları ve kazanımları şöyle açıklıyor: “bluuty.com çevik işletmelerin sunucu ihtiyaçlarına donanım, erişim, barındırma, altyapıyı yönetecek personel maliyetlerini düşünmeyecekleri bir çözüm sağlıyor. Self servis imkanları, tam otomasyon, anında kurulum ve kullanıcı deneyimini artırıyor. Kullanıcılar bluuty servislerini kullanarak öncelikle yüksek verimlilik elde ediyor, donanım bakım-arızalarıyla uğraşmak zorunda kalmıyor, veri kaybını en aza indiriyor.’’

bluuty.com servisleri Türk Lirası üzerinden esnek ve uygun fiyatlar ile aylık otomatik ödeme imkânıyla kullanıcılara sunuluyor. 


 


İlginizi çekebilir...

Güneş Enerjisinde Eğitim İşbirliği

Smart Energy 'Yeşil Geleceğin Peşindeyiz' mottosu ile faaliyete geçirdiği Smart Akademi ile çok önemli bir adım attı. Gebze Güzeller Organize ...
20 Ocak 2021

Yenilenebilir Enerji Yatırımları Sigortaya Talebi Artırdı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Enerji Tasarrufu Haftası vesilesiyle bir açıklama yaptı. Yenilenebilir enerji yatırımlarının her geçen gün önem kazandığ...
15 Ocak 2021

'Enerjiyi Kullanma Kültüründen Yönetme Kültürüne Geçmemiz Gerekiyor'

İçinde bulunduğumuz 'Enerji Verimliliği Haftası' dolayısıyla açıklamalarda bulunan EYODER Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Karamık:...
15 Ocak 2021

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2021 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.