E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
MITSUBISHI ELECTRIC
İZAYDAŞ
LAYHER İSKELE
SIEMENS A.Ş.
İŞBİR ELEKTRİK

Uluslararası Enerji, Ekonomi ve Güvenlik Kongresi Tamamlandı

Uluslararası Enerji, Ekonomi ve Güvenlik Kongresi Tamamlandı

21 Kasım 2018 Çarşamba / 16:26 | HABERLER71 kez okundu

Alanında uluslararası saygınlığı olan enerji, ekonomi ve güvenlik kongresi, İstanbul Ticaret Odası başta olmak üzere, INCEIF, Bursa Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin katkı ve destekleri ile 10-11 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan ve Doç. Dr. Ayfer Gedikli koordinatörlüğünde gerçekleşen kongrenin açılış konuşmaları Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan ve İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay tarafından yapıldı. Ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı  Alparslan Bayraktar “Küresel Gelişmeler Işığında Türkiye’nin Yerli ve Milli Enerji Politikaları” konusunda değerlendirmelerde bulundu.  Bayraktar’ın konuşmalarının ardından, “Enerji Ekonomisinde Küresel Gelişmeler” başlıklı açılış paneline geçildi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesinden Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl moderatörlüğünde gerkçekleştirilen panelde, bu alanda dünya çapında tanınırlığı olan bilim insanlarından ODTÜ’den Prof. Dr. Ramazan Sarı, Yunanistan Applied Sciences Üniversitesi’nden Prof. Dr. Angeliki Menegaki ve İngiltere Bournemouth Üniversitesi’nden Prof. George Filis önemli açıklamalarda bulundular. Ardından Doç. Dr. Ayfer Gedikli moderatörlüğünde gerçekleştirilen ikinci panelde, yenilenebilir enerji konusunda makroekonomik değerlendirmeler yapıldı. 

Malezya’dan Dato Rahim Kamil Sulaiman, Khazanah Malaysia Başkan Yardımcısı Esma Nizam, Prof. Dr. Muhamad Shahbaz ve Dr. Wail Aaminou’nun konuşmacı olarak yer aldığı panelde, yenilenebilir enerji konusunda yeni trendler yanında, İslami finansın enerji sektöründe ve altyapı yaptırımlarında kullanılabilme alanları tartışıldı. Türkiye’den ve dünyanın birçok ülkesinden değerli akademisyenlerin, uzmanların, iş adamlarının ve bürokratların katıldığı paralel oturumlarda teorik ve uygulamayı esas alan kaliteli bildiriler sunuldu. Kongre bildirileri kitap ve bilimsel makale formatında ilgililerin istifadesine sunulacak.
 


 


İlginizi çekebilir...

Bereket Enerji Grubu Akıncı HES'i Devreye Aldı

Bereket Enerji Grubu'nun, 99 MW (megawatt) kurulu güce sahip Akıncı Hidroelektrik Santrali devreye girdi....
23 Kasım 2018 Cuma / 11:52

Alarko Carrier'a Aquatherm Fuarı'ndan Ödül

Kafkasya Bölgesi'nde ısıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün önemli organizasyonlardan biri olan Aquatherm Bakü Fuarı'nda Alarko Carrier &#...
22 Kasım 2018 Perşembe / 11:34

Petrol Ofisi'nden Hibrit Araçlara Özel Madeni Yağ

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu Petrol Ofisi'nin yeni geliştirdiği madeni yağlar hakkında bilgi verdi....
22 Kasım 2018 Perşembe / 11:31

©2018 Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | 14.12.2018 / 06:10:41