E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 
DANISH WIND POWER ACADEMY
İPRAGAZ
IBC SOLAR

Yenilenebilir Enerji Akademisi İzmir'de Faaliyete Geçiyor

Yenilenebilir Enerji Akademisi İzmir'de Faaliyete Geçiyor

4 Temmuz 2018 Çarşamba / 15:47 | HABERLER235 kez okundu

Yenilenebilir Enerji Akademisi (Renewable Enegy Academy – REAC) İzmir’de faaliyete geçiyor. REAC’ın 2018 yılı sonunda hizmete sokmayı planladığı eğitim kampüsü İzmir’de yer alacak. Bu kampüste yüzde 100 yerli insan gücü eğitilerek nitelikli ve ululuslararası sertifikasyonlara sahip “Bakım - Onarım ve İşletme Personeli” yetiştirilecek.

Uluslararası standartlardaki genel sertifika/diploma programlarının yanı sıra, özel ve talebe bağlı eğitim programlarının da sunulacağı bu eğitimlerle rüzgar, güneş ve hidroelektrik sahalarında çalışacak kalifiye personel yetiştirilecek. Almanya ve ABD’den onaylı sertifikaları alarak mezun olacak teknisyenler, hem Türkiye’de hem de dünyanın çeşitli ülkelerinde çalışma imkanına kavuşacak.

Geçen Hafta, BZEE Heyeti (Christian Wefer, Kurucu Ortak – Warren Aspinall, İş Geliştirme Direktörü) eğitim şartlarını, tarihini ve eğitimde kullanılacak araç-gereçlerin tespiti ve alımı konularını içeren ek-protokolü imzalamak İçin REAC’ın Ankara’da bulunan Genel Merkezini Ziyaret etti. REAC Yönetimi ile beraber eğitim kampüsünün yer Alacağı; İzmir’de de ziyaretlerde bulunan heyet, olası kampüs alanlarını belirledi. İmzalanan protokole göre: Eğitimlerin Şubat 2019, Başlanılmasına ve öğrenci kayıtlarının Ekim 2019’da açılmasına ortaklaşa karar verildi.


 

İlginizi çekebilir...

Mikro Şebekeler-Micro Grid

Yenilenebilir enerjinin gelişimi ile şebeke altyapılarımız büyük bir değişime girmektedir....
20 Temmuz 2018 Cuma / 11:16

Türkiye'de Biyogaz Üretimi ve Biyogaz Üretimi İstatistik Bilgileri

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ve nüfus yoğunluğu ile birlikte artan enerji açığı yenilenebilir enerji kaynakların önemini artırmıştır....
19 Temmuz 2018 Perşembe / 11:17

Garanti'den Zorlu Enerji'ye Yeşil Kredi

Garanti Bankası, Zorlu Enerji'ye sağladığı 10 milyon ABD Doları tutarındaki kredinin faizini şirketin sürdürülebilirlik performansına endeksleyere...
16 Temmuz 2018 Pazartesi / 12:46