E-Dergi Oku 
E-Bültene Abone Olun
 

Değişen Yüzü ile ICCI Powered By Power-Gen

Değişen Yüzü ile ICCI Powered By Power-Gen

19 Mart 2018 Pazartesi | SÖYLEŞİ
140. Sayı (Mart 2018)
639 kez okundu

Öncelikle ICCI’ın yeni yapılanması sonrasındaki hedeflerinden bahsedebilir misiniz?

Sektörel Fuarcılık olarak, 1994 yılından beri her yıl istikrarlı bir şekilde ICCI Fuar ve Konferansı’nı düzenliyoruz. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı desteğiyle organize ettiğimiz ICCI, gerek 24 yıllık geçmişi gerekse katılımcı sayılarıyla Türkiye’nin ilk ve en büyük uluslararası enerji etkinliğidir. Şubat 2017, itibariyle Deutsche Messe ve PennWell International ortaklığı ile ICCI Powered by Power-Gen adıyla düzenlenmeye başlanan fuar, günümüzde enerji sektörünün Avrasya’daki en önemli buluşma noktası konumunda.

Bu yeni uluslararası yapı ile birlikte fuar ve konferansı, hem katılımcı hem de ziyaretçi anlamında daha uluslararası hale getirmeyi hedefliyoruz. Fuarın ziyaretçi profili anlamında daha cok alıcılara ve yatırımcılara yönelik bir profile dönüşmesini hedefliyoruz. Konferans içeriği anlamında enerji üretimi tarafında en büyük ve güçlü fuar olmakla beraber, iletim ve dağıtım tarafında da teknolojik gelişmelere bağlı olarak akıllı şebeke sistemleri, e-mobility, dijitalizasyon,siber güvenlik ve elektrikli araçlar gibi konuları kapsamlı bir şekilde konferans programında işlemek istiyoruz. Bu anlamda çok güçlü bir program hazırladık. Çok yakında sektörle de paylaşacağız. Diğer enerji organizatör firmaların çok yatırım yapmadığı veya yapmak istemediği start up firmalarının katılımlarını teşvik etmek istiyoruz. Yeni fikir ve projelerin reel sektor ile buluşturulması gerektiğini düşünüyoruz. Start-Up anlamında fuar içerisinde özel bir bölümümüz de olacak.

Türkiye’de çok sayıda enerji konusunda etkinlikler gerçekleştiriliyor. ICCI’ı diğer organizasyonlardan ayıran özellikleri nelerdir?

ICCI Powered By POWER-GEN reel sektörle gerçek anlamda entegre olmuş tek enerji etkinliğidir. Ayrıca, tüm enerji bileşenlerini tek bir çatı altında toplayabilen ilk ve tek platformdur. Bağımsızdır ve tarafsızdır. Diğer etkinlikler arasında uluslararası olmayı başarabilen tek etkinliktir. Hem katılımcı hem de ziyaretçi profili olarak. ICCI sadece fuar organizasyonu değil, fuara paralel olarak çok kapsamlı enerji konferanslarının da düzenlendiği bir etkinlik. Yaklaşık 200 konuşmacının yer aldığı bu konferanslarda Türkiye’nin enerji konularını Bakanlık düzeyinde katılımlarla tartışmaya açıyor, kamu ve özel sektörü bir araya getiriyoruz. Bunun yanı sıra gerek lokal pazarda çeyrek asra yaklaşan bilgi ve deneyimimiz, gerekse uluslararası bir firma olmamızın getirdiği network avantajı sebebiyle global arenadaki gücümüz diğer benzer fuarlarından ICCI’ı farklılaştıran en temel iki özellik diyebilirim.

Bu yıl düzenlenecek olan etkinlikte katılımcıları ne gibi yenilikler bekliyor?

Bildiğiniz gibi enerji etkinlikleri içerisinde ilk’leri her zaman ICCI’da görürsünüz. Her şeyin ilkini ICCI olarak uluslararası olmamızdan dolayı hep biz baslatıyoruz ve bununla da gurur duyuyoruz. Bu yıl 2-4 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleyeceğimiz ICCI Fuar ve Konferansı’na ulusal ve uluslararası düzeyde 200’den fazla katılımcı firmanın yanı sıra 14 bin civarı ziyaretçi bekliyoruz.

2017 yılında düzenlediğimiz ICCI fuarı katılımcılarından olumlu dönüşler almıştık. Birçok firma fuar sonunda 2018 yılında düzenleyeceğimiz fuar için bir yıl öncesinden rezervasyonlarını yaptırmıştı. Bu yıl özellikle yurt dışı katılımcı firma konusunda oldukça iddialıyız; toplam katılımcı firmalarımızın yüzde 70’e yakını yabancı firmalardan ve delegasyon heyetlerinden oluşacak. Yurt dışından çok fazla katılımcı ve ziyaretçi talebi alıyoruz. Bu yılki ICCI fuarı birçok açıdan yeniliklere ev sahipliği yapacak. Bu yıl özellikle Güney Afrika’dan ESKOM kamu enerji şirketinin katılımı ile ciddi anlamda delegasyon ağırlayacağız. Bunun yanı sıra İran Enerji ve Elektrik Sendikası işbirliğimiz var. Oradan da ciddi bir delegasyon katılımı olacak. Ayrıca İtalya, Danimarka, Avurturya, ve Çekya’dan delegasyon katılımları olacak. ICCI 2018’in geçmiş yıllardakilerden bir farkı ise fuarda oluşturacağımız ‘diplomatik alan’ uygulaması olacak. Bu alanda 5-6 ülkenin ticari temsilciliklerinin yanı sıra uluslararası anlaşmalar yapmak üzere yetkilendirilmiş konsolosluk görevlileri yer alacak. Bu alanda şimdiden Yunanistan, Güney Kore, İsveç, Brezilya, Ukrayna gibi ülkeler yerini ayırtmış durumda. Yine bu yıl ilk defa üniversite öğrencilerine yönelik hayata geçirdiğimiz Generation X programında ise, enerji sektörünün gelecekteki liderleri bugünün liderleriyle buluşturacağız. Türkiye’de B2B ikili İş Görüşmeleri organize eden ilk etkinlik olup, bu yıl Start-Up Projelerimiz ile yine bir ilke imza atıyoruz. Bir ülkede ne kadar fazla start-up varsa, o kadar az teknoloji transferine ihtiyaç olacaktır. Bu nedenle ICCI olarak bu projeyi çok önemsiyoruz ve yine bir ilke imza atıyoruz.


ICCI olarak yine çok önemsediğimiz bir diğer konu ise SOLAR ÇATI uygulamalarI, bu konunun yakIn gelecekte çok önemli bir noktaya geleceğini düşünüyoruz. O nedenle etkinliğin 2. Günü olan 3 Mayıs’ta Endüstriyel Solar Çatı Uygulamaları ile ilgili 4 adet oturum duzenleyeceğiz. Teknolojiden, mevzuata ve finans kadar tüm detayları ile Solar Çatı Uygulamalarını ele alacağız. Bu oturumlarda çok önemli konuşmacılarımız olacak.

Türkiye’nin Enerji Ödülleri 7. Defa Sahiplerini Bulacak!

ICCI Powered By POWER-GEN olarak, Türkiye’nin en büyük ve en saygın enerji platformlarından biriyiz. Çok saygın konuşmacılarımızı bu yıl ilk defa ICCI’da ağırlayacağız. Dünyanın önde gelen futuristlerinden Sayın Ufuk Tarhan, etkinliğin 2. Günü bizlerle beraber olacak. Etkinligin 1. Günü olan 2 Mayıs’ta Türkiye’nin enerji ödüllerini 7. Defa özel bir program ile sahiplerine vereceğiz. Bu yıl ilk defa bir dağıtım şirketine jüri özel ödülü verilecek. Bunun yanında en başarılı tesislerin ana ekipman tedarikçilerine özel ödüller verilecek. Tüm sektörü Türkiye’nin en büyük enerji fuar ve konferansı ICCI Powered BY POWER-GEN’e davet ediyoruz.


 


İlginizi çekebilir...

Schmid Pekintaş Enerji CEO'su Özhan Olcay: "Büyük Bir Potansiyele Sahibiz"

Schmid Pekintaş Enerji CEO'su Özhan Olcay, Türkiye'de çatıların güneş enerjisi üretimi açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurguluy...
19 Temmuz 2019 Cuma

"Arıtma Tesislerinde Dijital Devrim Yaşanacak"

Endüstriyel arıtma tesislerde dijitalleşme ve Endüstri 4.0 konusunda yaşanan gelişmeleri değerlendiren Artemis Arıtım Kurucu Ortağı Yüksek Çevre Mühen...
23 Mayıs 2019 Perşembe

"Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Daha Çok Yatırım Yapmalıyız"

Biyogaz, doğalgaz, singaz, çöp gazı ve diğer spesifik gazlarla çalışan yüksek verimli gaz motorları ile enerji sektöründe faaliyet yürüten Alternatif ...
23 Mayıs 2019 Perşembe

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi

©2019 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.