E-Dergi Oku 

Üç Büyük Hastanede Viessmann Sıcak Su Kazanları Tercih Edildi

Üç Büyük Hastanede Viessmann Sıcak Su Kazanları Tercih Edildi

20 Temmuz 2020 | HABERLER
159. Sayı (Temmuz-Ağustos 2020)
2.634 kez okundu

Toplam kapasitesi 113,6 MW olan Viessmann sıcak su kazanları, Prof. Dr Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi (Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi), Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Başakşehir Şehir Hastanesi’nde devreye alındı. Pandemi süresince, tüm iç ve dış paydaşlarına mümkün olan en iyi desteği sunarak, sorumlu ve güvenilir bir ortak olmanın gerekliliklerini yerine getiren Viessmann, yeni yapılan İstanbul’un en büyük 3 hastanesinde yer alan ısıtma sistemlerine eksiksiz hizmet verebilmek adına, hastaneler için özel bir servis ekibi oluşturdu. Viessmann ekibi bu zor süreçte hastanelerden gelen her türlü servis ve bakım hizmet taleplerini en hızlı ve eksiksiz olarak karşılayarak, cihazları sorunsuz olarak çalıştırıp, hastanelerin ısıtma sistemleri hızlıca devreye aldı. 

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi

Rönesans Sağlık Yatırım ve Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu-Özel İş Birliği Modeli kapsamında yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olan ve toplam 1 milyon metrekare kapalı alana sahip İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi, 2.354 yatak kapasiteli ana hastane, 200 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ve 128 yatak kapasiteli psikiyatri hastanesinden oluşmaktadır. Günlük en az 25.000 poliklinik hastasına ve 5.000 acil servis hastasına hizmet verilmesi hedeflenen hastane, ‘’Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Binası” unvanına sahip olup, deprem anında dahi sağlık hizmetleri kesintisiz verilirken, en kritik ameliyatlara devam edilebilecek. Amerikan Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilmiş yeşil bina derecelendirme sistemlerinden birisi olan LEED sertifikasının, Başak şehir Şehir Hastanesi için de alınması amacıyla projeler geliştirilmekte ve LEED GOLD Sertifikası alınması hedefleniyor. İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi projesinde, sıcak su ihtiyacı ve ısıtma ihtiyacı için Viessmann sıcak su kazanları tercih edilmiştir. Isıtma sistemi için 2 adet 8.800 kW ve 6 adet 8.000 kW Viessmann Vitomax LW sıcak su kazanı kullanılırken, projede kullanılan yoğuşmalı ekonomizerler ile sistem verimliliği artırıldı.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul'u muhtemel bir depreme hazırlayabilmek amacıyla oluşturulan İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yıkılıp yeniden yapılmıştır. Genel hizmet hastanesi olarak planlanan ve yıllık 1 milyon 500 bin ayakta ve 50 bin yatan hastaya hizmet verecek yeni hastanenin tek ve çift kişilik tüm odaları 5 yıldızlı otel konforunda. Leed Gold (Yeşil Bina) Sertifikasına aday ilk kamu hastanesi olacak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, olası bir depremin ardından kesintisiz hizmet verebilecek şekilde sismik izolasyon tekniği ve akıllı bina teknolojisi ile inşa edildi.

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatı projesi, T.C. İstanbul Proje Koordinasyon Birimi firması tarafından hayata geçiriliyor. 13 katlı ve 3 blok olarak inşa edilen Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi İnşaatı projesi kapsamında; 128.100 metrekarelik alanda medikal servisler, acil servis, poliklinikler, yeşil alanlar ve otopark bulunuyor. Viessmann Türkiye Genel Müdürü Dr. Celalettin Çelik, süreçle ilgili olarak, bu zor dönemde üstlerine düşen görevleri, sorumluluklarının bilincinde, hızlı ve titiz bir şekilde başarıyla gerçekleştirmiş olduklarını dile getirirken, düşüncelerini “Pandemi süresince tüm hastanelerden gelebilecek tüm servis talepleri ve yeni operasyonlar için Viessmann servis ekibi hazırdır. Ülkemizde birlik içinde geçirilen bu zor ve kritik süreçte, Viessmann Türkiye ailesi olarak İstanbul’da yeni yapılan 3 büyük hastane projesinin bir parçası olmanın haklı gururunu duymaktayız” şeklinde ifade etti. 


 


İlginizi çekebilir...

Solarex İstanbul Fuarı 2021 Yılına Ertelendi

Solarex İstanbul Fuarı 2021 yılına ertelendi. Firma tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;...
20 Temmuz 2020

Viessmann Ailesi İklim için Harekete Geçti

Viessmann partnerleri ve çalışanları "Vi Move for Climate" projesinin ilk kapsamında bisikletle ve koşarak toplam 132.853 km kat ederek, 64.419 ağacın...
16 Temmuz 2020

GoodWe Dünyanın İlk E-pazarına Katılıyor

Daha önce benzeri görülmemiş seyahat kısıtlamaları ve iptal edilen/ertelenen etkinlikler kapsamında; mevcut olumsuz duruma olumlu bir yanıt olarak Sol...
13 Temmuz 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.