E-Dergi Oku 

GoodWe, "Hibrit İnvertör Tedarikçileri" Global Sıralamasında Birinciliği Aldı

GoodWe, "Hibrit İnvertör Tedarikçileri" Global Sıralamasında Birinciliği Aldı

7 Mayıs 2020 | HABERLER
158. Sayı (Mayıs - Haziran 2020)
3.954 kez okundu

GoodWe, küresel ölçekte hibrit invertör tedarikçileri arasında 1 numaraya yükseldi ve şu anda %15'ten fazla küresel pazar payı ile bu seçkin listenin en üstünde yerini aldı. Rakamlar, Global PV Inverter Pazar Payları Tam-Yıl 2019 başlıklı raporunda Wood Mackenzie tarafından doğrulandı.

Firma tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Bu olağanüstü başarı, bize büyük gurur veriyor ve bu dev kilometre taşını müşterilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 200'den fazla solar araştırmacımız tarafından geliştirilen büyük Ar-Ge çalışmaları sayesinde, geniş yelpazeli ürünlerimiz ile enerji depolama segmentinde liderliğe ulaşmış durumdayız. GoodWe, 2014 yılının başlarında güneş enerjisi depolama alanında aktifleşmeye başladı. Yıllarca süren sürekli araştırma ve stratejik dağıtımdan sayesinde GoodWe; tek fazlı ve üç fazlı, yüksek voltajlı ve düşük voltajlı, DC bağlantılı ve AC bağlantılı retrofit çözümlerini kapsayan 3kW'dan 100kW'a kadar endüstrinin en kapsamlı depolama portföyüne sahip bir konuma gelmiştir” ifadelerine yer verildi. 

Şu anda GoodWe’nin hibrid invertör portföyü, farklı uygulama senaryoları için; ES, EM, ET, EH, BT, BH, SBP, ETC, BTC, SEA serilerinden oluşmakta ve depolama sektörü için büyük bir potansiyel sunuyor. Bu ileri teknolojili seçkin ürünler sayesinde GoodWe; Krannich Solar, Voltalia, Memodo gibi sektörün önde gelen küresel distribütörleri ile stratejik işbirliği anlaşmaları imzaladı. Enerji depolama kategorisinde, özellikle; Avrupa, Güney Afrika ve Avustralya'da en üst sırada yer alıyor. İtalya, Almanya ve Avustralya gibi elektrik fiyatlarının yüksek olduğu pazarlarda, FIT ve yüksek elektrik faturaları nedeniyle artan talebe istinaden, öz tüketimi en üst düzeye çıkarmak amacıyla hibrit invertörler tercih ediliyor. GoodWe’in yedekleme fonksiyonu, zorlu hava koşullarında bile 24 saat kesintisiz güç sağlıyor. Elektrik şebekelerinin güvenilmez veya yetersiz olduğu ülkelerde; hibrit sistemler, kendi kendine yeterlilik için en iyi alternatifi sağlıyor.

GoodWe, TÜV Rheinland'ın “All Quality Matters” ödülünü 2015 yılından bu yana dört yıl üst üste kazandı. 2015'teki tek fazlı ES serisinden, 2017'deki SBP serisine ve 2018'deki üç fazlı ET serisine dek ödüllü tüm ürünler, GoodWe'nin depolama segmentindeki kapsamlı ve mükemmel yeteneğini kanıtladı.Tüm GoodWe depolama ürünleri, benzersiz bir UPS işlevi (Kesintisiz Güç Kaynağı) ile donatıldı. Piyasadaki mevcut EPS fonksiyonları (Acil Güç Kaynağı) ile karşılaştırıldığında; UPS, 7/24 kesintisiz güç kaynağını garanti eden ve 10 milisaniyeden daha kısa bir otomatik geçiş süresine sahip olması sebebi ile klimalar veya buzdolapları gibi endüktif yükler için çok daha uygun.

Bu başarı hakkında yorum yapan GoodWe CEO’su Daniel Huang, şunları belirtti; “Dünyadaki 1 numaralı Hibrid İnverter Tedarikçisi olmak; GoodWe'nin, gelişmeye devam etmesini sağlayan bir motivasyon kaynağıdır. GoodWe, her zaman yüksek kaliteli invertörler sunmanın en önemli rekabet avantajı yarattığını ve devam eden enerji dönüşümünde ana katkısı olduğunun bilincindedir. Müşterilerimize ve ortaklarımıza, bize sağladıkları destekleri ve seçkin ürünler sunmamıza yardımcı olan tüm değerli geri bildirimleri için teşekkür ederiz. GoodWe; insanların günlük yaşamlarını sürdürülebilir kılmak için enerji verimliliğini artırmak ve dünya çapındaki tüketiciler için daha düşük maliyetli enerji depolama sistemleri üretmek, güneş sistemlerinin aralıklı doğasını yönetmek ve müşterilerin enerji öz tüketimi ve enerji bağımsızlığı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için önde gelen küresel ortaklarla çalışmaya devam edecektir.”


 


İlginizi çekebilir...

CCPP Pancevo Enerji Tesisi'nin İklimlendirme Tercihi İmbat Oldu

Sırbistan'ın ve Avrupa'nın önemli enerji tesislerinden biri olan CCPP Pancevo fabrikasının iklimlendirmesi için İmbat İklimlendirme ve Soğutma...
22 Ekim 2020

Seymen Çöp Gazı Enerji Üretim Tesisi'nin Açılışı Yapıldı

Tamamlandığında dünyanın tek bir alanda kurulu çöp gazından enerji üretecek en büyük projesi olacak Seymen Çöp Gazı Enerji Üretim Tesisi 1. Etabı'...
21 Ekim 2020

Enerji Fuarı ICCI, TG Expo Fuarcılık Tarafından Satın Alındı

TG Expo, fuarcılık sektöründe yaptığı büyük yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. TG Expo, Sektörel Fuarcılık A.Ş'nin iki saygın ortağı olan Han...
19 Ekim 2020

 

 • Boat Builder Türkiye
 • Çatı ve Cephe Sistemleri Dergisi
 • Doğalgaz Dergisi
 • Su ve Çevre Teknolojileri Dergisi
 • Tersane Dergisi
 • Tesisat Dergisi
 • Yalıtım Dergisi
 • Yangın ve Güvenlik
 • YeşilBina Dergisi
 • Klima ve Soğutma Rehberi
 • Yangın ve Güvenlik Rehberi
 • Yalıtım Sektörü Kataloğu
 • Su ve Çevre Sektörü Kataloğu

©2020 B2B Medya - Teknik Sektör Yayıncılığı A.Ş. | Sektörel Yayıncılar Derneği üyesidir.